Як підтримати та заспокоїти дитину під час війни

Save-children img L-2-1068x704-1-1068x675  Під час війни діти стикаються з низкою нових викликів: переїзди, переживання за рідних на фронті, поранення та навіть смерть близьких людей. У таких складних життєвих ситуаціях у них виникає багато запитань, на які вони не в змозі знайти відповіді самостійно. Завдання дорослих — пояснити їм, що відбувається, та допомогти пережити важкий період.
    Як підтримати дітей у непростий час війни:
  Перш за все, будьте поруч. Ми — головне джерело підтримки для наших дітей. Дотик, обійми, щирі розмови та спільна діяльність — це прояв любові і присутності.
   Намагайтеся бути прикладом, адже діти дивляться на нас і наслідують нашу поведінку. Можна розповісти дитині про те, що вам допомагає у складних ситуаціях.
  Залучайте дитину до чогось корисного. Це допоможе скинути нервове напруження. Вдома чи в бомбосховищі — знайдіть можливість вчитися, малювати, гратися.
  Поповнюйте внутрішній «павербанк» дитини. У цей складний час психоемоційних навантажень ми і наші діти потребуємо більше «підзарядки». Організуйте день так, щоб у дитини був сон, смачна їжа, гра з улюбленцями, фізична активність, читання книжок, теплі розмови тощо.

 

Тиждень психології

439865227 3460564107575294 5067878215897973474 n Із 22 по 26 квітня у Фастівському академічному ліцеї №2 пройшов Тиждень психології. Під час тижня було проведено різноманітні заходи під керівництвом практичного психолога закладу Альони Олегівни Лавриненко та команди психологічної підтримки. Перший день був присвячений тематиці "здорових емоцій та хорошого настрою". У цей день учасники освітнього процесу брали участь у дидактичній грі "Відгадай емоцію", виконували вправи "Малюємо настрій", "Пожирач неприємностей" та знайомилися з психологічними цікавинками.
Другий день був присвячений *Всеукраїнському дню психолога* (23 квітня): учасники ознайомилися з інформаційною галереєю "Цікаві факти з психології", обговорювали у форматі відкритого мікрофона "Хто такий психолог?", брали участь у психологічній вікторині "У світі психології".
Третього "дня щастя і доброти" учасники освітнього процесу переглянули та обговорили відеоказку про добро та відеоролик "Цінуй своє життя, воно прекрасне!", провели конкурс малюнків "Щастя - це...", ознайомилися з психологічним порадником "Мистецтво доброти: навчіть дитину піклуватися про інших".
Четвертий - "день дружби та посмішки" - учні активно брали участь у акції " Обійми мене", проведено виховну годину "Дружба єднає щирі серця", створювали колаж "Наш дружній клас", а також педагоги ознайомилися з психологічним порадником "Прихована сила посмішки". П'ятого "дня мрій та побажань" проводилися акції "Колекція теплих слів" та "Кошик передбачень та побажань". Також протягом тижня діяла акція " Лист психологу" (кожен учасник мав можливість написати листа психологу закладу), психологічні хвилинки, пропонувалися учням та педагогам актуальні психологічні тести. Протягом Тижня психології, як і завжди, в нашому закладі панувала атмосфера активної творчості, гарного настрою та доброзичливості. Заходи тижня психології дали змогу всім учасникам освітнього процесу стати єдиним цілим та бути готовими до відкритого спілкування. Дякуємо усім учасникам за активну участь у проведенні Тижня психології.

Музикотерапія як засіб профілактики емоційного вигоряння для дорослих

411503758 866409738782690 7368322355292373821 n У сучасному ритмі життя, коли межі між роботою та особистим життям стають все менш помітними, поняття професійне вигорання стає все актуальнішим. Це не просто перевтома або бажання змінити сферу діяльності, а комплексний психологічний стан, який може призвести до серйозних наслідків для фізичного та емоційного здоров’я людини.

Хоча викладання може дарувати задоволення, ця робота є інтенсивною як емоційно, так і інтелектуально. Вчителі стикаються не лише з проблемами поведінки в учнів. Багато їхньої роботи здійснюється поза класом, приміром, планування уроків, перевірка зошитів та оцінювання.

21 грудня 2023 року у Фастівському академічному ліцеї №2 відбувся семінар-практиктикум фахової спільноти працівників психологічної служби «Музикотерапія як засіб профілактики емоційного вигоряння для дорослих». Провела практикум Лавриненко Альона Олегівна, практичний психолог ліцею, яка ознайомила колег з дієвими вправами для користування в роботі з колективом.
 

Цикл ілюстрацій «Ментальне здоров’я – це…»

a28083f004bae16bca1fee16ae8662c385c6c903 Спеціально для комунікаційної кампанії «Ти як?» українська ілюстраторка Ольга Дегтярьова створила цикл картинок, які через різних героїв, зрозумілі сюжетні лінії та короткі описи розкривають поняття ментального здоров'я.
 Комунікаційна кампанія «Ти як?» реалізується у межах Всеукраїнської програми ментального здоров'я – ініціативи першої леді Олени Зеленської.
 Сюжетна лінія ілюстрацій та короткі описи розкривають поняття ментального здоров'я. Так, "Ментальне здоров'я" – це...:
- розуміти власні емоції
- піклуватися про себе
- займатись спортом
- знайти свій спосіб самодопомоги
- плакати, коли болить
- реалізувати свій потенціал
- звертатись до психолога
- радіти приємним речам
- іноді почуватися не ок
- баланс роботи та відпочинку

Ілюстрації можна завантажити на спеціальній сторінці Всеукраїнської програми ментального здоров'я «Ти як?»https://www.howareu.com.

Вас Вітає Лавриненко Альона Олегівна, практичний психолог Фастівського академічного ліцею №2

  

alona

Лавриненко Альона Олегівна
практичний психолог. 
Стаж роботи – 6 років. 
Кваліфікаційний рівень – спеціаліст II категорії.
 Професійне кредо: «Треба любити те, що робиш і йти вперед крок за кроком».
Електронна пошта для контактів: 
lavrinenkoolena@gmail.com
 
 Щиро дякую за розуміння