STEM-тиждень 2023

photo 2023-08-22 08-54-04 Кольоровий STEM-тиждень пройшов яскраво, творчо та пізнавально!

  Колір першого дня - червоний! Учні мали змогу на уроках історії поговорити про червоний колір в українській символіці, на географії пригадали червоний на прапорах країн світу та обговорили червоний в українській літературі. Цікавим завданням було зробити фото квітів кольору дня.
Також працювала захоплююча хімічна лабораторія "Світлофор хімічних реакцій: червоний".
  Пройшов другий яскравий жовтий день в рамках STEM-тижня 2023!
Учні 10-А класу провели STEM-лекторій «Хімія із смаком кави: зелена, чорна кава з молоком», охопивни історію, хімію, біологію, архітектуру, географію, технології, інформатику (3D моделювання), основи здоров'я, економіку та математику.
Провели Фотоконкурс «Квітень квітує», зробивши фото квітів кольору дня.
Учні 10-В класу провели цікавий та пізнавальний урок для учнів початкової школи з теми "Виділення ДНК банана". Наймолодші науковці отримали незабутні враження та знання.
Також учні 10-В класу долучилися до роботи Хімічної лабораторії «Світлофор хімічних реакцій: жовтий».
День виявився яскравим, творчим та неймовірно цікавим.
  Екватор (третій день) STEM-тижня припав на зелений колір! Зелений колір – це колір життя, колір живої природи. Гармонія, спокій, врівноваженість, життя і розвиток - все це також загальноприйняті характеристики даного відтінку.
В нашому закладі пройшли такі заходи:
- Природничий квест «Зелені КРОКСи» (5-А, 5-В, 9-Б);
- Фотоконкурс «Квітень квітує» (зробити фото квітів кольору дня);
- Чому світ кольоровий? Дослідіть це негайно! (1-4 класи)
Яскраві емоції від захоплюючих подій переповнювали учнів та всіх учасників заходу!
  Синій – це колір спокою. Оскільки це колір неба, то його зазвичай пов'язують з духовним піднесенням людини, її чистотою.
У багатьох народів світу синій символізує небо, вічність, постійність, вірність. Його вважають кольором стабільності, умиротворення, глибоких роздумів.
От і на четвертий день у нашому закладі панували відтінки синього:
- «Світлофор хімічних реакцій: блакитний» (9-ті класи);
- Генеральдика кольору в історії України (у символіці міст);
- Фотоконкурс «Квітень квітує» (зробити фото квітів кольору дня);
- STEM-лабораторія «Природні пігменти як індикатори та основа для фарб» (хімія і мистецтво) (7-А клас).
  Кольоровий тиждень завершився кольором, що символізує довіру, дружбу та щирість. Це - фіолетовий колір. У народі кажуть, хто любить фіолетовий колір, ті люди незвичайні. П'ятий день був насичений незвичайними заходами, а саме:
- Онлайн-квест «Кольори періодичної системи» (7-мі класи);
- Гра «Хімічні кольорові перегони» (8-А клас);
- Фотоконкурс «Квітень квітує» (зробити фото квітів кольору дня).

Моделюємо агрегатні стани!

 

24337Природознавство-наука прикладна! Навчання через дослідження і розуміння вивченого-це результат інтелектуальної діяльності вчителя та учнів! Вчитель природознавства та хімії Тетяна Петрівна  Радзевич закладає фундамент знань із пятикласниками! Кожен урок - відкриття!

 

 

  

 

ІІ етап конкурсу «STEM – проєкт: економіка, математика, інформатика»

Команда Фастівського академічного ліцею 2 "Шанс" у складі учнів 9-А класу Сосновської АнастасіїПоліщука Нікіти та учня 11-Б класу Пасінчука Олексія, яка представляла проєкт присвячений енергозбереженню у нашому закладі освіти   - "Світло"  посіла І місце на ІІ етапі конкурсу «STEM- проєкт: економіка,математика, інформатика».             Щиро вітаємо учнів та керівника проєкту Незолу Юрія Вікторовича з перемогою!   

Навчаємося самі, навчаємо колег!

24-54Вміло поєднувати природничі науки, технології, інженерію, мистецтво та математику можна! Цим успішно займається STEM-освіта, яку вчителі нашого закладу успішно поєднують у  своїх освітніх програмах.  Щоб надалі якісно навчати дітей комбінувати отримані теоретичні знання, застосовуючи їх для практичного вирішення реальних життєвих ситуацій, керівники освітніх закладів громади вирішили взяти участь у цікавому майстер-класі. До них долучилися народний депутат України Олег Дунда, голова Фастівської РДА Євген Кабатов та міський голова Михайло Нетяжук. На чотирьох локаціях учасники мали нагоду долучитися до етапів проектування та програмування роботів, виготовили макет мапи громади на 3-D принтері, провели дослідження за допомогою лабораторії LabDiscPhysio та склали терези для механічних вимірювань. Модератором локації лабораторії LabDisc була директор нашого ліцею Ткачук Т.А. 

Екосистеми очима п'ятикласників!

Екосистеми очима п'ятикласників!