На допомогу вчителям, учням

Сайти для батьків і учнів:

Освітні портали
Портал - (від англ. portal) - прийшло з архітектури і означає центральний вхід. В інтернеті, портал - це веб-сайт, який виконує роль відправного пункту для пошуку в інтернеті. Існують горизонтальні портали - загального характеру та вертикальні - тематичні, які надають певний набір сервісів для своєї аудиторії.

www.school.holm.ru - портал "Шкільний світ"

Уроки - цікаво! 
Здивуй всіх на уроці фактами, яких не має в жодному підручнику!

Юним науковцям

Поглиблене вивчення предметів, наукові проекти для школярів 

http://m31.spb.ru/ - карти й каталоги зіркового неба, галерея зображень космічних об'єктів. Тексти книг з космонавтики.
www.slovnyk.org.ua - поліглотам - українсько-білорусько-польсько-російсько-англійський тлумачний словник. Електронний перекладач. 

Віртуальні підручники

http://www.yamal.org/ook/ - опорний орфографічний компакт з російської мови
http://www.gomulina.orc.ru/ - електронний підручник з астрономії 

Освіта on-line

Сьогодні з Інтернетом можна здобути дистанційну освіту. Це процес, значна частина якого здійснюється викладачем, віддаленим у просторі та часі від учня це знання "з доставкою додому". Класно!"

http://mova.kreschatic.kiev.ua/ - уроки державної мови 

Електронні бібліотеки та електронні каталоги

У багатьох бібліотеках сьогодні можна знайти необхідний документ в ЕК (електронному каталозі), і замовити його копію за допомогою служби ЕДД (електронної доставки документів), а можна й почитати книгу в електронному варіанті:

http://www.nbuv.gov.ua/internet/libukr.html - адреси українських електронних бібліотек
http://www.chl.kiev.ua/ - Державна бібліотека України для дітей сьогодні має на сайті рубрику "Eлектронна бібліографічна довідка"- все про дитячу літературу!
 
 Дитячі газети та журнали
http://www.detgazeta.ru/ Детская газета - новое электронное издание для детей. Рассказы, анаграммы, головоломки, игры, викторины и многое другое.
http://www.mishutka.com/ Детский журнал «Мишутка». Кроссворды, комиксы, игры, головоломки, анекдоты.
http://simbik-ng.narod.ru/ «Симбик». Сайт познавательного иллюстрированного цветного детского журнала для младшего школьного возраста. Сказки, загадки, детские кроссворды и комиксы.
http://www.cofe.ru/read-ka/ Детский сказочный журнал «Почитай-ка!»
http://www.bajena.com/ru/kids/ Электронный журнал "Бажена" о красоте, здоровье и детях.
http://igrushka.kz/ Ежемесячный журнал для детей и родителей - ИГРУШКА своими руками. 1000 забавных игрушек своими руками
http://www.kindereducation.com/ Дошколёнок - журнал для умных деток и их родителей. Обучающие и развивающие игры для детей дошкольного и младшего школьного возраста. Занимательные задачи. Изостудия. Детская психология.
http://www.posnayko.com/Дитячий пізнавально-розважальний журнал "Пізнайко"
http://www.chl.kiev.ua/umka/archive.htmlСайт Українського Молодіжного Комп’ютерного Альманаха (УМКА)

На допомогу навчанню

http://www.osvita.org.ua/ - Український Освітній портал. На порталі можна знайти рейтинг освітніх сайтів України та Росії, перелік освітніх ресурсів: реферати, колекції, музеї, словники, перекладачі електронні бібліотеки, тощо...
http://www.thisgood.narod.ru/infa.htm - сайт „Все для учащихся”. Це посилання на освітні ресурси в мережі, корисна інформація для школярів, абітурієнтів та студентів. На сайті є спеціальна безкоштовна розсилка „Помощник учащихся” за різними темами. Для цього треба тільки зареєструватися і підписатися на розилку новин.
http://www.allsoch.ru/gdz/ - Все для Школьника и студента. Шкільні твори, реферати, короткі перекази, англійські теми, лекції для школярів. На сайті можна знайти посилання на слідуючий сайт з готовими домашніми завданнями.
http://www.college.ru/ - освітній портал «Открытый колледж». Має декілька розділів за природничими галузями знання: Астрономія, Біологія, Математика, Фізика, Хімія. Кожен розділ об’єднує зміст учбового курсу на компакт-дискові та індивідуальне навчання через Internet. Тут можна подивитися у відкритому доступі віртуальний підручник або динамічні моделі, попрацювати з тестами, а, також, до уваги користувачів огляди Інтернет-ресурсів за темою предмета, що постійно оновлюється. У Системі Дистанційного Навчання можна отримувати індивідуальні контрольні запитання для самоперевірки різного рівня складності. За успіхи начисляються бали і ведеться постійний моніторинг досягнень.
http://www.en.edu.ru/ - Природничий освітній портал. На порталі – енциклопедії, словники та довідники, БД, задачники, тести, лабораторні практикуми, наочні посібники, хрестоматії та тексти лекцій, тренувальні вправи з природничих предметів шкільної програми: математики, хімії, фізики та біології. Зручна система навігації, повнотекстові БД, багато іншої корисної інформації.
http://www.krugosvet.ru/earth.htm - ще один сайт природничого характеру – енциклопедія „Кругосвет”. Сайт присвячений геології та географії. Але у розділі „Географія” можна знайти інформацію по всіх країнах світу, їх економіці, культури, промисловості, державному строю та багато ін. Наприклад, у статті про Японію, можна знайти навіть повний текст Конституції країни. На сайті школярі знайдуть державну символіку всіх країн світу, а також можуть скачати або роздрукувати її карту. Крім того, існують додаткові можливості пошуку не тільки на сайті, а й в Інтернеті по заданій тематиці, є розділи: Реферати, Перевір себе, Новини, Ігри. Дуже цікавий розділ „Перевір себе”. Це своєрідні тести по перевірці знань.
http://www.klyaksa.net/ - Інформаційно-освітній портал з вивчення інформатики. Тут можна знайти не лише конспекти, довідники, тести для школярів, а готові розробки уроків, домашніх завдань та методичні рекомендації для вчителів інформатики.
http://www.rusedu.info/ - сайт „Інформаційні технології в освіті”. Тут можна знайти і скачати повнотекстові учбові посібники, програми, демонстраційні презентації, реферати, тести, тощо... Сайт буде корисним не тільки для школярів, а й для викладачів інформатики та інших дисциплін. 
http://www.english.ru/ - сайт „Інтернет-ресурси з вивчення англійської мови”. Тут можна знайти інформацію про різноманітні курси та освіту за кордоном, навчальні програми та тесті, огляди ресурсів за цією тематикою, тощо...
http://www.englishclub.narod.ru/ - Английский клуб. Це навчаюча база даних по вивченню англійської мови. Словники, граматика, навчальні вправи (топіки), ідіоми, скоромовки, пісні, розділ „Чтиво” з книгами для читання. Для кожного етапу навчання, а їх декілька – початковий і т. д. - можна знайти розділ „Плани уроків”.
http://www.englishforkids.ru/ - Английский для детей. Тут можна знайти навчальні програми, поради, конкурси, форуми, цікаві посилання на інші сайти і т. п. На сайті знаходяться архіви дитячих пісень, віршів, загадок та прислів’їв англійською мовою, які можна скачати. Є можливість замовити нові книги в Інтернет-магазині по вивченню іноземних мов.
http://www.primavista.ru/dictionary/index.htm - ще один дуже цікавий ресурс. Цей сайт, повністю присвячений словникам, перекладачам, різним програмам для перекладу, самовчителям іноземних мов, тощо... Крім каталогу Інтернет-ресурсів, є розділ Офлайн-словники, тобто словники, які можна зкачати.

Природничі науки

http://www.n-t.org Природничі та технічні науки: електронна бібліотека
http://nauka.reliz.ru/ Електронна версія журналу "Наука и жизнь"
http://www.membrana.ru/ Віртуальна газета з питань сучасної науки
http://science.ng.ru/ Наукова політика. Природничі та технічні науки. Гуманітарні дослідження
http://www.nature.ru/ Природничі та технічні науки

Людина і довкілля

http://www.ecoworld.8m.com "Екосвіт"
http://zelenyshluz.narod.ru/ Путівник з екологічних ресурсів
http://www.ecoleague.net/library.img/ Екологічна бібліотека в Інтернеті
http://sfera.new.com.ua/ Суспільна організація "Сфера". Екологія
http://www.menr.gov.ua/ Міністерство екології та природних ресурсів України
http://www.ecology.donbass.com/index.htm/ Екологічний проект: поліпшення довкілля Донецька
http://users.kharkiv.com/ecosafe/ Користувачі про екологічну безпеку, Харківська СЕС
http://www.ecolife.org.ua/ Громадський Інтернет-проект
http://www.Chernobyl.com/ Чорнобиль
http://www.nature.ru/ Екологічні новини "Екотиждень"

Математика

http://www.zaba.ru Математичні олімпіади

Фізика

http://olymp.vinnica.ua/ Фізичні олімпіади

Хімія

Науки про Землю

http://www.vokrugsveta.com/ Електронна версія журналу "Вокруг света"
http://www.antarctida.kiev.ua/ Сайт української античної станції

Біологічні науки

http://acbc-ketty.narod.ru/ Все про котів
http://www.pets.kiev.ua/ Інформресурс про тварин
http://www.dossier.kiev.ua/ Інформрцентр "Зелене досьє" (новини генної інженерії, екологія)
http://www.zin.ru/ Сайт Інституту зоології АН України

Технічні науки

http://www.gpntb.ru/win/spec.-info/ Історія технічних і наукових відкриттів

Досягнення наук і бізнесу

http://www.cooking.ru/ Енциклопедія "Кулінар"
http://www.cook.dp.ua/ Збірка кулінарних рецептів
http://sredaboom.ru/ Помешкання (дизайн)
http://www.grinda.navy.ru/salship/indexl.htm Історія парусного флоту
http://www.space.hobby.ru/ Історія радянської космонавтики
http://www.machaon.ru/dcosmos/hist/index.html/ Історія освоєння космосу

Медицина. Охорона здоров'я

http://www.medic.donetsk.ua/budni/gmice.htm/ Електронний журнал із вторинною медичною інформацією
http://www.med.ru/ Російський медичний сервер
http://ukrmed.org.ua/ Каталог медичних сайтів України
http://leds.chat.ru/ Медицина України. Найповніший набір посилань на українські медичні сервери

Мандруємо Світом

http://geo-tur.narod.ru Сайт, присвячений географії
http://geoman.ru/ Географічна енциклопедія
http://www.krugosvet.ru/countries.htm Енциклопедія «Кругосвіт». Розділ «Страны мира».
http://geo.sessia.info/ Енциклопедія країн світу. Тут представлена різного роду інформація по країнам світу: загальна інформація по країні, статистичні дані, валюта, кухня, детальні географічні карти.
http://www.theworld.h11.ru/ Наш світ.
http://www.vokrugsveta.com/ Журнал «Вокругсвета». Віртуальні подорожі
http://europa.km.ru/index.htm Віртуальна Європа. Путівник по країнам Європи. Опис визначних пам'яток міст і замків з фотографіями. Відомості про культуру, історію, кухню та ін.
http://www.2uk.ru Все про Великобританію
http://srana-world.com.ru Англія - повна інформація (русскоязычный)
http://www.australiafoto.com/ Австралія – Фотографії.
www.avstrija.com Австрія від А до Я
http://americainfo.ncstu.ru/ Америка info. Все про США. Американські штати, міста, освіта та багато іншого
www.india.ru Дізнайтесь більше про Індію
http://www.all-japan.com.ua/ Все про Японію
http://nature.worldstreasure.com/ Чудеса природи
http://nation.geoman.ru/ Народи світу

Конкурси для учнів

 

Тест для батьків

Шановні батьки!

Цей тест призначений для тих, чиї дiти вчаться в 5-8-х класах. Якщо Ви хочете дiзнатися, що значить для Вашої дитини читання, яку роль вiдiграє воно в її життi, спробуйте вибрати по 1-му варiанту з вiдповiдей на кожне запитання. Ви не тiльки визначите ступiнь пiдготовленостi вашої дитини, а й зможете оцiнити свої здiбностi як керiвника читання.

Запитання:

1. Чи часто Ви читали вголос Вашiй дитинi, коли вона ще не вмiла робити цього сама?

a. практично кожного дня (5). 

b. часто (4). 

c. рiдко, придiляли мало часу цьому заняттю (3). 

d. рiдко, тiльки якщо попросить (2). 

e. нiколи цим не займалися (1).


2. Згадайте, чи легко вашiй дитинi далося навчання читанню?

a. так, це сталося дуже швидко i без сторонньої допомоги (5). 

b. їй знадобилося для цього небагато часу (4). 

c. ми довго займалися з нею (3). 

d. наша допомога не мала успiху, дитина навчилася читати лише у школi (2). 

e. нi, вона i зараз читає абияк (1).


3. Спробуйте визначити iнтерес Вашої дитини до читання за такими критерiями:

a. це стало її улюбленим заняттям (4). 

b. вона читає багато, але тiльки програмнi твори (2). 

c. читання її мало цiкавить, вона рiдко читає (1). 

d. досить часто доводиться примушувати її взяти в руки книжку (0).

4. Спостерiгаючи за дитиною, яка читає, у Вас складається враження, що:

a. їй важко вдається вникнути у твiр (1). 

b. вона читає досить повiльно, не вникає у смисл того, про що читає (2). 

c. вона повнiстю занурена в читання, часто не помiчає того, що вiдбувається навкруги (3).

5. Коли Ви просите дитину переказати прочитане, вона:

a. не може цього зробити (0). 

b. часто плутається, забуваючи основнi деталi (1). 

c. розповiдає прочитане дуже близько до тексту (3). 

d. додає до прочитаного вiд себе, вигадує новi деталi, фантазує (4).

6. Якщо Ваша дитина зайнята читанням цiкавої книги, а по телевiзору почалися мультфiльми, яка реакцiя дитини:

a. вона одразу кидає книгу i сiдає до телевiзора (0). 

b. вона може читати, час вiд часу поглядаючи на екран (1). 

c. телевiзор не може перешкодити її читанню; це для неї лише 5-хвилинний вiдпочинок, а потiм вона знову сiдає читати (3)

7. Якщо у Вашої дитини є своя книжкова полиця, спробуйте за нею визначити коло її читання:

a. читає все пiдряд (0). 

b. обожнює детективи i пригоди (1). 

c. вона так навантажена навчанням, що читає лише програмнi твори (2). 

d. краще почитає щось лiричне (3). 

e. легка лiтература не входить у сферу її iнтересiв (4). 

f. переважно це класика i наукова лiтература (5).

8. На Ваш погляд, на читання Вашої дитини переважно впливає:

a. школа (2). 

b. телебачення, кiно (1). 

c. Ви - батьки (3). 

d. як правило, вона сама правильно обирає, що читати (5). 

e. щось iнше (4).


9. Як вона ставиться до творiв, якi вивчає в школi:

a. любить їх читати (3). 

b. важко сприймає (2). 

c. зовсiм не читає (1).

10. Де дитина бере книжки для читання:

a. з дитинства вона вiдвiдує бiблiотеки i вмiє користуватися каталогом (4). 

b. у себе вдома - у нас велика бiблiотека (3). 

c. просить почитати у друзiв (2). 

d. менi важко вiдповiсти (1).

11. Як Ви самi оцiнюєте свої здiбностi у керiвництвi читанням Вашої дитини:

a. вiдмiнно, читання дитини для мене - один iз головних методiв її виховання; я придiляю цьому багато уваги (5). 

b. добре, я вважаю, що читання дуже важливе у розвитку дитини, але нехай читає за власним бажанням (4). 

c. задовiльно; я не слiдкую за тим, що i як читає моя дитина, це обов'язок школи (3).

Результати:

9- 15. Увага! Книга не входить у коло iнтересiв Вашої дитини, бiльше того, можливо, вона вiдчуває огидливiсть, ворожiсть до читання, що позначиться негативно на її розвитку. Певно, Ви дуже мало спонукаєте її до цього заняття. Спробуйте виправити помилку, зацiкавте її, почитайте разом з нею, починайте з легких творiв. I поговорiть з нею про прочитане - це зблизить вас. Проконсультуйтесь у дитячого бiблiотекаря. Вiн допоможе Вам i Вашому сину (дочцi). 


15-30. Ваша дитина належить до категорiї тих читачiв, якi читають час вiд часу, переважно вибiр їх лiтератури визначається школою. Вона може прочитати книгу через необхiднiсть, але, на жаль, потреби в самостiйному читаннi не вiдчуває. Примусове читання приносить мало користi. Лише радiсне пiдносить душу. Тому якнайбiльше говорiть вдома про книги, розкажiть про тi, якi вас особисто схвилювали, розкажiть так, щоб не прочитати їх було просто неможливо. 


31-49. Як видно, Ваша дитина любить читати i робить це iз задоволенням. Коло її читацьких iнтересiв широке, книга для неї - це засiб пiзнання свiту i роздумiв про життя i саму себе. Вона здатна на правильний самостiйний вибiр лiтератури. За читанням цiєї дитини не потрiбний контроль. Ви вже прищепили їй любов до книги. Це досить сформований читач. Та спiлкування з нею щодо прочитаного нiколи не стане для вас зайвим. 50-56. Якщо Ваша дитина входить в цю невелику групу читачiв, ми можемо привітати Вас. Книга надiйно увiйшла в життя вашої дитини. Очевидно, книга є членом вашої родини. Ваша дитина - обдарований читач. Вона не лише багато читає, а ще й умiє по-справжньому сприймати прочитане. Крiм того, вона володiє образною пам'яттю та надiлена фантазiєю. Але будьте обережнi, аби читання не стало для неї iнобуттям дiйсностi, яке вiдсторонює вiд реальностi. Нехай частiше зiставляє книгу з життям. Допоможiть їй у цьому, не позбавляючи радостi вiльного читання.