Крутянська подія

Огляд літератури «Крутянська подія»

1.    Антонич Богдан Ігор Велика гармонія: Модерністична поезія 20 ст.: Для ст.. шк.. віку. Київ:Веселка, 2003. -350 с. іл..

2.    Зарицький В. Крутянська подія. – Київ:Видавництво імені Олени Теліги, 2001. – 80 с. іл..

3.    Зубков В. Л. Події, що змінили Україну. – Харків: Факт, 2013. – 383 с.

4.    Кульчинський С. Історія України:підручник для 10 класу. – Київ: Генеза, 2010. – 304 с. іл..

5.    Лотоцький А. Історія України для дітей. – Івано-Франківськ: Обласне товариство української мови ім.. Т. Г. Шевченка «Просвіта», 1991. – 256 с.

6.    Маланюк Є.Ф. Невичерпаність: Поезії, статті. – Київ: Веселка, 2001. – 318 с. іл.

7.    Поезія: Ліна Костенко, Олександр Олесь, Василь Симоненко, Василь Стус. – Київ: Наукова думка, 2001. – 272 с.

8.    Тичина П. Сонячні кларнети: Поезії. – Київ: Дніпро, 1990. – 399 с.

9.    Українське слово: Хрестоматія української літератури та літературної критики 20 ст. – Київ: Видавництво «Аконіт», 2001. 800 с.

Книги-ювіляри

12 січня в шкільній бібліотеці оформлено виставку літератури «Книги-ювіляри».f 1

20 січня бібліотекар Єпішкіна І. А. для учнів 6-х класів підготувала і провела огляд літератури  «Твори А. П. Чехова» (до 155-річчя від дня народження)

22 січня в шкільній бібліотеці була проведена бесіда з учнями групи продовженого дня про День Соборності України.F3

 

Бібліотекар Островська Л. В. ознайомила читачів з історією цього свята, провела огляд літератури «Моя Україна», показала відеоролик про злуку УНР і ЗУНР в єдину соборну Україну.

 

F2

  

Виставки літератури

«Моя країна – Україна»

Має такі розділи:  1.Україна незалежна. 2. Природа рідного краю. 3. Видатні люди країни.До кожного розділу – цитати відомих людей. Виставка оснащена кольоровими ілюстраціями.

фото2

«Наше – українське»

Символи, конституція, мова, народні звичаї і традиції  - це все наше українське. І про це треба знати кожному українцю.

фото3

«На допомогу вчителю»
має такі розділи: 1. Сучасний урок. 2. Інформаційна і методична література. 3. Вчитель і проблемний учень.

фото4

«Ключ до країни знань»,

Для вивчення шкільних предметів учні використовують, зазвичай, розповіді вчителів на уроці і підручники. Але є безліч інших цікавих книг, які можуть зацікавити, допомогти більше дізнатись, глибше пізнати незвідані таємниці наук. деякі з таких книг представлені на виставці літератури. фото5

Цикл виставок про пори року: «Зимонька-зима», «Весна – красна»,
«Осінь золота
».

фото6

Яскрава, цікава, пізнавальна виставка літератури«В країні цікавого»,

на якій представлені енциклопедії, довідники, словники.

фото7

Бібліотекар оформляє тематичні полички, де представлена література з різних тем.Учні початкових класів з задоволенням читають книги серії «Вінні та його друзі» і казки, які представлені на тематичних полицях «Книги про Вінні і його друзів«, Подорож до казки». А для учнів 5-6 класів бібліотекар оформила тематичну поличку «Книжкова серія «Золота бібліотека».

фото8

Надзвичайно великою популярністю серед працівників школи, учнів користувалися виставка – настрій «Мій пухнастий і пернатий друг».

Вчителі, учні описували зовнішність, розповідали про життя своїх домашніх улюбленців, цікаві кумедні випадки з їх життя і обов’язково представляли фотографію.

фото9

Не менш цікавою виявилась виставка-подорож «Ми тут були, ми це бачили». Вчителі, учні представляли фотографії з місць подорожей (видатні місця, пам’ятники архітектури). Бібліотекар доповнила кожну розповідь інформацією.

фото10

З метою поповнення фонду бібліотеки новою літературою, збереження книжкового фонду бібліотекар оформляє виставки літератури «Книги, подаровані читачами», «Книжкова лікарня».

фото11

Бібліотекар Островська Л. В. приділяє значну увагу розвитку творчих здібностей учнів. В зв’язку з цим в бібліотеці часто організовує конкурси дитячих малюнків і стінгазет, книг-саморобок та учнівських творів. Під час організації конкурсу малюнків, бібліотекар визначає тему, які класи братимуть участь. Наприклад, учні 3-4 класів проявили фантазію, старанність у  малюванні малюнків на тему «Мої улюблені літературні герої».

фото12

А ще діти з задоволенням взяли участь в конкурсі малюнків на тему «Книга і монотипія». Учні малювали розгорнуту книгу, а всередині книги монотипний малюнок тобто вільне накладання фарб в вигляді кольорових плям, а потім фантазували на що схожий той чи інший малюнок.

.   Значною популярністю користуються стінгазети- блискавки на тему «Бережи підручник», де подаються результати турів перевірки підручників.

фото13

Разом з педагогом організатором, учнівською радою, бібліотечним активом бібліотекар працює над оформленням стендів в бібліотеці.

фото14

До 200-річчя з д. н. Т. Г. Шевченка

До 200-річчя з д. н. Т. Г. Шевченка в шкільній бібліотеці оформлено виставочну експозицію «Т. Г. Шевченко – вічний, як народ, де представлені книги про життя і творчість Великого Кобзаря, його твори.

Фото0009

 

 Бібліотекар підготувала інформаційний бюлетень про Т. Г. Шевченка (біографія, вірші, картини, вшанування пам’яті і інша інформація).

фби 010r

Створена папка «Т.Г. Шевченко (1814-1861)», в якій зібрано багато різної інформації про великого сина українського народу.

фби 018r